Lai paša rokām uztaisītu Adventes vainagu, vajadzīgi palīgmateriāli un daži rīki. Vainaga izgatavošana var aizņemt vienu līdz trim stundām, atkarībā no ieplānotā vainaga sarežģītības. Izstrādes process ir radošs un interesants, tāpēc tajā droši var iesaistīt bērnus. Tas viņiem sagādās līdzdalības prieku un pirmssvētku noskaņu.
Ķeramies pie darba, Adventes vainaga gatavošanā:* Vispirms izvēlas vainaga lielumu un formu. Tad sagatavo vainaga pamatni. No klūdziņas izveido attiecīgu apli un ar diegu vai stiepli sastiprina tās galus. Tad vienmērīgi to notin, piemēram, ar sienu vai salmiem. Cik biezu pamatu taisīt atkarīgs no tā, kāds būs dekoratīvais materiāls. Piemēram, ja čiekuri, tad plānāku, ja mizas – biezāku. Šajā kompozīcijā tiek izmantota apaļa salmu pamatne, nopirkta gatava.
* Vainagu sadala iedomātās četrās daļās. Uz vienas vainaga daļas līmē brūkleņu zariņus un lapiņas, uz otrās un trešās – aptin krokotas lentes, bet uz ceturtās – līmē gliemežvākus. Klāt ir pielikta baltas kreļļu virtenes, zaļas niedres, dekoratīvs sudrabots sietiņš ar lielām rūtīm. Visa kompozīcija tiek veidota zaļganbaltos toņos.
* Ievieto vainagā sveces. Tās var pielīmēt, iestiprināt svečturī vai nostiprināt ar stiepli (svecē iesprauž 2-3 stieplītes un iesprauž vainaga pamatnē). Šajā vainagā sveces pie pamatnes tiek pielīmētas.
* Kompozīcija gatava. Tagad ņem matu laku un nopūš visus vainaga elementus. Pēc neilga laika uzpūš atkārtoti, lai izveidotos izteikts un noturīgs spīdums.
Paša darināts vainags vienmēr izskatīsies labāk, jo tajā būs ielikta daļiņa no sevis. Līdz ar mirdzošo svecīti, tas izstaros ieguldīto prieku un mīlestību. Pēc svētkiem, ja nebūs vēlmes vainagu izmantot nākošajos adventes svētkos, vainagu varēs izjaukt, bet detaļas izmantot otrreiz, citas kompozīcijas izveidei.
No comments:
Post a Comment